Dy herë finalistët PSG shkoi në kërkim të një qëllimi për të çoj ata të kthehen në kravatë dhe në të vërtetë kjo ishte një përzierje e vendosur mbrojtur dhe pasuri të konsiderueshme të cilat mbahen Chelsea 2-0 të çojë paprekur në pushim.

Liverpool ishin në kontrollin e lundrimit. “Manchester United përfunduar foursome e ekipeve angleze në çerekfinale pas 3-1 fitores dramatike ndaj Paris Saint-Germain në Francë. Ata do të zbuloni kundërshtarët e tyre të ardhshëm të premten, me Porto, Ajax, Juventus dhe Barcelona duke pritur së bashku me klubet e Premier League në barazim. “Klubet angleze kanë tërhequr pantallona anët gjermanë poshtë në #UCL” 🗣 “The Premier League ka provuar se është më i mirë ligë në botë”. 🥇 @ JasonCundy05 thotë se palët anglisht do të kemi frikë në tremujorin finale 👊 pic.twitter. com / heRHp5xCkC – talkSPORT (@talkSPORT) 13 mars 2019

Një grevë vonë nga Maren Mjelde habitur Paris-Saint Germain në Stade Jean-Bouin dhe e dërgoi Chelsean në Champions League gjysmë-finale. Paris St Germain – brohoriti për nga rreth 600 e Ultras tyre në një turmë afrohet pesë shifra – tërhoqi veten përsëri nga një dy-gol deficitit ndeshjen e parë dhe madje dukej e vendosur të përfundoj kravatë në kohën normale.

2 Kjo ishte një çështje luftuar të ngushtë në Paris, por vetëm kur Chelsea duket të jetë i kënaqur për të kapem në për një shtesë 30 minuta, Mjelde norvegjeze ndërkombëtar shpuar një gjuajtje të ulët kaluar Christiane Endler për të siguruar një fitore 3-2 agregat dhe nxitur ngazëllim ndër më të vogël Kontigjenti i tifozëve udhëtues. side Emma Hayes ‘ishin dribloi plotësisht nga kundërshtarët e tyre, i cili mori një avantazh pjesën e dytë në natën përmes Kadidiatou Diani para një gafë nga portieri Chelsea Ann-Katrin Berger u larguan ata të nivelit në total. Frika e telashe turmës kishte lënë në hije të ndërtuar-up në lojë pas një coachload e tifozëve PSG u kapën para se ndeshjen e parë në Londër dhe të gjetur të jetë në posedim të armëve dhe drogës.

FUNDIT FOOTBALL NEWS Lëvizja GOSSIP Man United për Juventus ACE, Arsenal në tokë wonderkid, plus Spurs përditësim LIV-LEY STUFF Jake Livermore rrjeta goditje fantastike si buzë West Brom kaluar Birmingham 3-2 NUK messing rreth Claude Makelele herë premtuar për të vënë legjendë Barcelonës në spital jetojnë në talkSPORT 2 West Brom vs Birmingham: Komenti live stream dhe konfirmuar ekipet jetojnë në TS2 Portsmouth vs Sunderland: Checkatrade Trophy final për të goditur rekord frekuentimit shumë i sjellshëm Man United për të paguar Molde £ 1 milion pas emërimit epokë kazinove OKPAY të re Ole Gunnar Solskjaer e Shoqatës së futbollit njofton Mark Billingham si menaxherët ri i veprimit të marrë ekzekutiv Premier League përgatitur për të marrë ekipet dilte nga fusha në rastet e racizmit ‘ai është bërë pak e tij “Ish-shefi i Scotland thotë se ai do të japë, Adam Johnson një” shans të dytë “të jetojnë në talkSPORT West Ham vs Everton: Komenti Exclusive , kick-off kohën dhe lajme ekipi Goditje Celtic yll Tierney një dëmtim dyshim për Rangers lojë këndoj atë Mëso fjalë për m Ole Gunnar Solskjaer së anchester United song PSG janë të mbështetura me zë në lojëra më shtëpi nga ana e Ultras, të cilët janë ndaluar nga pas ekipi i meshkujve. Atmosfera gjeneruar nga vazhdueshme, të kënduarit e tyre të orkestruar dhe nxitjen është një tjetër zhvillim i dukshëm në lojë të grave e cila ka parë turmat të mëdha të kohëve të fundit në të dy në Itali dhe Spanjë.

Hayes, i cili ka folur me pasion për nevojën për të gjeneruar atmosferë në lojë e grave, do të kishte qenë më shumë të shqetësuar në lidhje me performancën anën e saj vet në një periudhë të parë në të cilën ata mund të grumbullojë vetëm një e shtënë e vetme në objektiv. Dy herë finalistët PSG shkoi në kërkim të një qëllimi për të çoj ata të kthehen në kravatë dhe në të vërtetë kjo ishte një përzierje e vendosur mbrojtur dhe pasuri të konsiderueshme të cilat mbahen Chelsea 2-0 të çojë paprekur në pushim. rrezikshme free-kick Wang Shuang së flashed të rrezikshme në të gjithë fytyrën e qëllimit, Marie-Antoinette Katolo humbur me një kokë dhe Diani goditi një e shtënë anën e jashtme të rrjetës.

2 Blues janë në gjendje të gëzuar me fitoren e tyre Ajo mori 42 minuta për Chelsea për të thirrur shtënë e tyre të parë, një përpjekje të zbutur nga Ramona Bachmann i cili u mbajt me lehtësi nga Endler. Çdo shpresë Hayes pasur i intervalit bllokuar të momentit kundërshtarët e saj “avulluar dy minuta në pjesën e dytë kur Diani qëlluan në shtëpi nga një kryq nga Ashley Lawrence. Qëllimi u përshëndet nga të paktën pesë fishekzjarre e kuqe në linjë në gjysmë të rrugës dhe tymi kishte pastruar mezi nga koha në kohë PSG tërhoqi vetë nivelit në total.

Berger u shfaq për të kapur dhe të qetë të mbajë një kënd 56-minuta nga Wang vetëm për të në mënyrë të pashpjegueshme heqë atë mbi goalline saj. LIVE në talkSPORT talkSPORT është shtëpia juaj e futbollit jetojnë! Ja se çfarë të vjen deri në talkSPORT dhe talkSPORT 2 …

West Brom vs Birmingham (e premte, 07:45 pm) – talkSPORT 2 Brighton vs Southampton (e shtunë, 3 pm) – talkSPORT 2 West Ham vs Everton (e shtunë, 5:30) – talkSPORT Middlesbrough vs Norwich (e shtunë, 05:30) – talkSPORT 2 Portsmouth vs Sunderland (e diel, 02:30 pm) – talkSPORT 2 Berger shpenguar veten duke ndalur një gjuajtje nga momente Katolo më vonë, por Chelsea u rimëkëmbur dhe Wang pothuajse rriti avantazhin e PSG me një kohë të gjatë -range makinë që flashed inç i gjerë. Me ekstra-kohë kanosës, ka pasur shenja të Chelsea vonesë nxitje.

Substitute Fran Kirby ka dërguar një gjuajtje të ulët vetëm të gjerë, dhe Sophie Ingle ishte për të ardhur keq të mos për t’u lidhur me qoshe Karen Carney në një kuti të mbushur me njerëz. PSG mund të ketë shkuar përpara në agregat me pesë minuta kohë normale mbetur kur Berger sërish fumbled një qoshe Wang, por Jessica Carter booted qartë off line dhe Chelsea shpejt po festonin decider Mjelde së.

Eddie Hearn pranuar Dillian Whyte mund të ‘F ** k atë off “dhe të vendosin për të punuar me Frank Warren apo Showtime Boxing. Shefi i Matchroom ka punuar me luftëtar Brixton që nga viti 2016, kur ai luftoi në undercard Anthony Jozueut në 02.

4 Whyte është një agjent i lirë dhe mund edhe të nënshkruajë për rival Frank Warren Megjithatë, pavarësisht duke mposhtur kundërshtarët e nivelit elite dhe për të punuar rrugën e tij deri renditjen, Whyte është ende për të sfiduar për një titull botëror peshë e rëndë. Edhe pse një rematch me kampion i unifikuar Anthony Jozueu ishte mooted për 13 prill në Wembley, duket sikur ‘AJ’ do të luftojë Jarrell ‘Big foshnjës Miller në Nju Jork në qershor.

Dhe me Tyson Fury dhe Deontay Wilder vendosur për rindeshjeje në pranverë, Whyte është lënë në harresë në vend përsëri në karrierën e tij. Duke folur për TV IFL, Hearn pranoi se ishte e mundur 30-vjeçari mund të nënshkruajë për një kompani tjetër promovuese.

4 Eddie Hearn mund të jetë gati për të shikuar një tjetër njeri shumë i rëndësishëm britanik bashkohen Frank Warren Ai tha: “Unë kam shumë prej luftëtarëve të mi, të cilët I kanë një marrëdhënie shumë të mirë me të, marr me mend kam besim me të dhe të bëjë një punë të madhe për të dhe kam punuar me ta mbi një bazë lufta-nga-luftë. “[Tony] Bellew është një tjetër shembull i madh. Kështu që unë ndonjëherë të punojnë në kusht që; Nëse ju nuk mendoj se unë jam duke bërë një punë të mirë për ju, nëse ju nuk më pëlqen mua, në qoftë se ju nuk e respektojnë mua – ju do të shkoni. “Por kjo është në rregull dhe nëse Dillian Whyte dëshiron të shkojë – Unë jam ruajtjes kam bërë një punë të madhe me të dhe unë mendoj se ai mendon të njëjtën gjë – por asgjë t’ju surpriza në boks. “Nëse ai dëshiron të shkojë diku tjetër, ai do të shkojë diku tjetër. Por ju nuk e dini me Dillian! “4 30-vjeçari rrafshuar Dereck Chisora ​​ka rrahur tashmë Lucas Browne dhe Joseph Parker në vitin 2018 Një situatë e ngjashme e zhvilluar pranverën e kaluar, kur, pasi duke zbuluar se ai ishte duke bërë një replikë, Tyson Fury flirtoi me idenë e nënshkrimit me Matchroom dhe Eddie Hearn.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *